حضور غرفه سازمان پزشکی قانونی کشور در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه

به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛ نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه از دوم مهرالی نهم مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در این نمایشگاه سازمان‌ها و ارگان‌های زیرمجموعه این قوه غرفه‌هایی برای ارائه دستاوردهای سازمان مطبوع خود در دوران دفاع مقدس و ارائه اطلاعات لازم به بازدیدکنندگان تشکیل دادند که در این مجال با مسئول غرفه سازمان پزشکی قانونی کشور گفت‌وگویی انجام دادیم که با هم می‌خوانیم.

حامد عظیمی مسئول غرفه سازمان پزشکی قانونی کشور در گفت‌وگو با میزان بیان کرد: پزشکی قانون بیش از 150 سال سابقه خدمت در ایران دارد. پزشکی قانون به شکل جدید در سال 72 تأسیس شد.

مسئول غرفه سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار داشت: سازمان پزشکی قانونی کشور به عنوان اصلی‌ترین رکن مسائل پزشکی و آزمایشگاهی را دنبال می‌کند و امروزه در سراسر کشور 370 مرکز وجود دارد.

وی گفت: این سازمان دو شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است. شهید «محمود مهدوی‌راد» عکاس سالن تشریح پزشکی قانونی و شهید «محمد کاظمی شهروی» مسئول قسمت پذیرش مراجعین و متولی سردخانه پزشکی قانونی که در سال 61 شهید شد.

نماینده سازمان پزشکی قانونی کشور در امور مستندسازی بیان کرد: ما در غرفه سازمان پزشکی قانونی کشور سعی می‌کنیم علاوه بر معرفی شهدا و ایثارگران این سازمان در دوران دفاع مقدس، عملکردی از سازمان را در طول چهل سال قبل مخصوصا از سال 72 به مردم بشناسیم.

عظیمی گفت: طی 40 سال‌ گذشته سازمان پزشکی قانونی شاهد تحولات چشمگیری بوده و تخصصی‌تر شده است و تاکنون در مرکز تحقیقات پزشکی قانونی 44 کتاب منتشر کردیم.

وی در پایان بیان داشت: بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران و دستورالعمل آن در سال 92 نوشته شد و هدف اصلی آن تهیه بانک اطلاعاتی ژنتیکی است، خیلی از مواقع زندانیانی فوت یا افراد خاص در حوادث فوت می‌کنند. تهیه این بانک اطلاعاتی کمک می‌کند در این گونه مواقع اطلاعات لازم در فاصله زمانی خیلی کوتاه آماده و متوفی شناسایی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *