حضور غرفه روزنامه رسمی کشور در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه

مسئول غرفه روزنامه رسمی کشور با بیان اینکه نشر قوانین خدمات جامعه ایثارگران توسط روزنامه رسمی کشور منتشر شده است گفت: خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان می‌توانند ضمن احقاق حقوق خود و برای بهره برداری و تسهیلات از این امتیازها به روزنامه رسمی کشور مراجعه کنند.

علی محمد ملاصادقی رکن آبادی مسئول غرفه روزنامه رسمی کشور و نماینده مدیرعامل در مستندسازی در گفت‌وگو با میزان گفت: این نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس را تحت عنوان «اقتدار 40» با شعار «ما قوی هستیم» به مردم ارائه می‌کند.

مسئول غرفه روزنامه رسمی کشور گفت: از جمله وظایف روزنامه رسمی انتشار قوانین و مصوباتی است که در مجلس مطرح می‌شود. این قوانین پس از گذراندن مراحل قانونی توسط رییس مجلس به رییس جمهور ابلاغ می‌شود و رییس جمهور موظف است ظرف 5 روز آن را به روزنامه رسمی ابلاغ کند.

وی گفت: روزنامه رسمی موظف است ظرف 72 ساعت نسبت به انتشار این قوانین اقدام کند و از زمان نشر طی 15 روز برای تمام دستگاههای اجرایی قابل اجرا است، مگر در مواردی که از طرف دولت زمان مصوب قانون اجرایی بودن آن اعلام شود.

رکن آبادی گفت: روزنامه رسمی کشور در دوران دفاع مقدس یک شهید ( محمد ضیایی) تقدیم انقلاب کرده است و 6 رزمنده و 3 جانباز بالای 10 درصد دارد.

وی گفت: روزنامه رسمی موظف است که همه قوانین آیین نامه، مصوبات، بخشنامه‌های مربوط به مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، دستورالعمل‌های رییس قوه قضاییه، آرای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، آرای وحدت رویه هیئت دیوان عدالت اداری، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری، کلیه آگهی‌های شهرستان‌ها و تهران اعم از تأسیس، تغییر و انحلال، ثبت علائم تجاری و … را منتشر کند.

مسئول غرفه روزنامه رسمی کشور گفت: نشر قوانین خدمات جامعه ایثارگران برای برخورداری از امتیاز و رفاه حال خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان از دیگر خدمات روزنامه رسمی کشور است. این قوانین توسط مجلس به تصویب رسیده و خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان می‌توانند ضمن احقاق حقوق خود و برای بهره برداری و تسهیلات از این امتیازها به روزنامه رسمی کشور مراجعه کنند.

رکن آبادی ادامه داد: ما در غرفه روزنامه رسمی کشور در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه توضیحات لازم را به مردم و مراجعه کنندگان ارائه می‌دهیم. کتاب جامع «خدمات رسانی به ایثارگران» که در همین باب منتشر شده برای اطلاع به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنیم. ضمن اینکه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت روزنامه رسمی کشور به آدرس www.rrk.ir مراجعه کنند.

https://www.mizanonline.com/002lU2

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *