حضور غرفه دادگستری کل استان تهران در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه

مسئول غرفه دادگستری کل استان تهران گفت: اکنون اعضای ثبت نام شده در گروه سجام حدود 3 هزار و 500 نفر هستند که به عنوان دیده‌بان قوه قضاییه گزارشات خود را به این سامانه ارائه می‌کنند.

خبرگزاری میزان – به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛ نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه از دوم مهرالی نهم مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. در این نمایشگاه سازمان‌ها و ارگان‌های زیرمجموعه این قوه غرفه‌هایی برای ارائه دستاوردهای سازمان مطبوع خود در دوران دفاع مقدس و ارائه اطلاعات لازم به بازدیدکنندگان تشکیل دادند که در این مجال با مسئول غرفه دادگستری کل استان تهران گفت‌وگویی انجام دادیم که با هم می‌خوانیم.

علی مجتهدی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه در گفت‌وگو با میزان، بیان کرد: غرفه دادگستری کل استان تهران در راستای ارائه دستاوردهای 40 ساله دوران جنگ تحمیلی به گرامیداشت یادمان شهدای قوه قضاییه و دادگستری استان تهران پرداخت.

مسئول غرفه دادگستری کل استان تهران گفت: دادگستری استان تهران با اعزام کارکنان اداری و قضایی در8 دفاع مقدس به صورت داوطلبانه حضور داشتند. دادگستری کل استان تهران در دوران دفاع مقدس از بین قضات 19 شهید و از پرسنل اداری 83 شهید تقدیم انقلاب کرده است. 352 جانباز اداری بالای 25 درصد، 278 جانباز قضایی بالای 25 درصد، 46 آزاده پرسنل اداری و 113 پرسنل قضایی و در مجموع 789 نفر از پرسنل اداری در این دادگستری رزمنده بودند. همچنین 370 نفر از پرسنل قضایی طی 8 سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند

وی با بیان اینکه درغرفه دادگستری استان تهران سامانه سجام به مردم شناسانده می‌شود گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف گزارش آن را به آدرس sajam.scpd.ir (سامانه جامع ارتباط مردمی) گزارشات خود را بدون هر گونه نگرانی به عنوان دیده‌بان نظام جمهوری اسلامی ایران به این سامانه منعکس کنند.

مدیر امور فرهنگی معاونت پیشگیری از وقوع جرم و فرهنگی اجتماعی دادگستری استان تهران گفت: همچنین در این غرفه مردم و مراجعه کنندگان برای ارائه گزارش در سامانه سجام مشاوره‌های لازم را دریافت می‌کنند و اگر در برخی موارد گزارشی ارائه شده و محرمانه نباشد با حفظ اسرار به مردم اعلام می‌کنیم.

مسئول غرفه دادگستری کل استان تهران گفت: در سامانه سجام مردم می‌توانند به دو صورت ناشناس و اعضای ثبت نام شده گزارشات خود را ارائه کنند. اکنون اعضای ثبت نام شده در گروه سجام حدود 3 هزار و 500 نفر هستند که به عنوان دیده‌بان قوه قضاییه گزارشات خود را به این سامانه ارائه می‌کنند. مجتهدی افزود: دیده بان ثبت نام شده در سامانه سجام به عنوان همکار مستمر در ارائه گزارش عمل می‌کنند و معمولاً گزارش آنها از درصد بالای اطمینان برخوردار است.

وی گفت: همچنین در غرفه دادگستری کل استان تهران درخواست‌ها و مکاتبات مردم با رییس کل دادگستری استان تهران دریافت و به مسئولان ابلاغ می‌شود. مسئول غرفه دادگستری کل استان تهران گفت: درغرفه دادگستری استان تهران آرشیو الکترونیکی پرونده‌ها نیز به مردم معرفی می شود و به مراجعه کنندگان این اطمینان خاطر را می‌دهیم که پرونده‌های آنها در صحت و سلامت اطمینان در آرشیو الکترونیکی پرونده‌ها با گذشت سالها اسکن شده و نگهداری می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *