حجت الاسلام مظفری نژاد: دفاع مقدس  موجب سرافرازی، افتخار و سربلندی کشورمان شده است/نخستین نیرویی که وارد درگیری مستقیم با رژیم بعث شد نیروی دریایی بود

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس موجب سرافرازی، افتخار و سربلندی کشورمان شده است، گفت: نیروی دریایی ارتش  از روزهای آغازین دفاع مقدس و قبل از آن در آب های بین المللی و خلیج فارس به منظور حفظ و حراست از کشورمان  حضور فعالی داشت.

به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام محمد مظفری نژاد رئیس اداره عقیدتی سیاسی ارتش ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت:۴۰ سال از جنگ تحمیلی می گذرد؛ جنگی که موجب سرافرازی، افتخار و سربلندی کشورمان شده است.

وی ادامه داد: رزمندگان ایران اسلامی در طول دفاع مقدس خدمات زیادی را در همه زمینه ها انجام دادند که این خدمات موجب پیروزی ایران اسلامی و شکست دشمن بعثی شد‌. همه نیرو ها اعم از زمینی، هوایی، پدافند و دریایی در طول دفاع مقدس نقش موثری داشتند.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی از روزهای آغازین دفاع مقدس و قبل از آن برای حفظ و حراست از کشورمان در آب های بین المللی و خلیج فارس حضور فعالی داشت.

وی تصریح کرد: با شروع جنگ تحمیلی نخستین نیرویی که وارد درگیری مستقیم با رژیم بعثی شد نیروی دریایی ارتش بود. نیروی دریایی توانست چند روز با رشادت جلوی پیشروی دشمن بعثی را بگیرد و آنها را شکست دهد.

حجت الاسلام مظفری نژاد با بیان اینکه  شکست نیروی های متجاوز رژیم بعثی به دست ناو “پیکان” و همرزمان نیروی دریایی ارتش اتفاق افتاد، اظهار کرد: در طول دفاع مقدس نیروی دریایی ارتش در کنار سایر نیروها و با حضور خود در آب های بین المللی و خلیج فارس  اجازه نداد، لحظه ای راه های ارتباطی و مواصلاتی ایران اسلامی قطع شود.

حجت الاسلام مظفری نژاد گفت: در آخرین روزهای دفاع مقدس و زمانی  که دشمن متجاوز بعثی کاملا ناامید شده بود، آمریکا وارد درگیری شد اما نیروی دریایی ارتش  جمهوری اسلامی ایران با شجاعت و دلاور مردی مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرد. ۲۹ فروردین سال ۶۷ نیروی دریایی با رشادت موجب شکست دشمنان متجاوز  شد. اگر نیروی دریایی در آب های خلیج فارس حضور فعالی نداشت، سرنوشت جنگ  طور دیگری رقم می خورد‌.

وی در پایان با تاکید بر اینکه  روحانیت نقش بی بدیلی در دوران دفاع مقدس ایفا کردند، یادآور شد: اداره  تبلیغات  و عقیدتی سیاسی در طول دفاع مقدس با به تصویر کشیدن و مستند سازی رشادت های نیروی دریایی نقش آفرینی زیادی کرد.

حجت الاسلام مظفری نژاد در پایان خاطر نشان کرد: نیروی دریایی اجازه نداد که دشمن متجاوز در خلیج فارس عرض اندام کند و با حضور در آب های بین المللی، آمریکا را از مقابل خود کنار زد. ما همیشه خود را مدیون خون شهدا می دانیم و اگر حمایت خانواده های آنها نبود این پیروزی ها رقم نمی خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *