جهرمی:قوه قضاییه در طول دفاع مقدس پا به پای دیگر سازمان‌ها مشارکت داشت

جهرمی رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه جهرمی با بیان اینکه قوه قضاییه در طول دفاع مقدس پا به پای دیگر سازمان‌ها مشارکت داشت گفت: ما نباید واقعیت‌های کشور و خدماتی که در دوران جنگ تحمیلی در قوه قضاییه انجام شده را فراموش کنیم و باید بدانیم جایگاهی که اکنون در آن قرار داریم مرهون از خود گذشتگی امثال شهید لاجوردی‌ها هستیم.

علی بهادری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس این قوه در گفت‌وگو با میزان، بیان کرد: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ کشورمان به حساب می‌آید و برگ زرینی برای همه ایرانیان است. قوه قضاییه نیز در طول این دوران پا به پای دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها مشارکت داشت.

رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه افزود: تکریم خانواده‌های شهدا به ویژه شهدای قوه قضاییه نشان دهنده پاسداری و تشکر از جایگاه آنها و زنده نگه داشتن یاد شهدا و رزمندگان دوران جنگ تحمیلی است.

جهرمی گفت: ما نباید واقعیت‌های کشور و خدماتی که در دوران جنگ تحمیلی در قوه قضاییه انجام شده را فراموش کنیم و باید بدانیم جایگاهی که اکنون در آن قرار داریم مرهون از خود گذشتگی امثال شهید لاجوردی‌ها هستیم.

وی ادامه داد: از مزایای دیگر برگزاری نمایشگا‌ه‌ها دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه این است که شاید مردم تصور کنند دفاع مقدس فقط مرتبط با بسیج، نیروهای مسلح و سپاه بوده است. شاید کمتر کسی بداند که قوه قضاییه نیز در دوران دفاع مقدس در حوزه برخورد با مسائل پیرامون جنگ همچون جاسوسی و … فعال بوده و پابه پای نیروهای مسلح تلاش کرده است.

رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه افزود: در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه به این موضوعات پرداخته شده است و تلاش قوه قضاییه در ایام دفاع مقدس باید تبیین و تقویت شود و در معرض نمایش عموم قرار بگیرد، به عنوان مثال در غرفه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آثاری از پرونده‌های ثبتی به نمایشگاه گذاشته شده که در دوران دفاع مقدس با تلاش همکاران ما در سازمان ثبت اسناد و املاک از خطر نابودی حفظ شده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *