جعفری: تمام دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه اقتدار چهل، مستند است

رئیس نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت گفت: مردم در نمایشگاه اقتدار چهل، چیز بدون سند از ما قبول نکنند. ما با سند حرف می‌زنیم. جوانان باید بیایند که دشمن را بشناسند، پدرانشان را درک کنند و برای برداشتن باری سنگین در گام دوم آماده شوند.

دکتر علی اصغر جعفری در گفت‌وگو زنده با مرکز رسانه‌‌ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل، در مورد چگونگی آماده سازی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس گفت: ما از آذر ماه سال ۹۸، مقدمات گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را فراهم کردیم. در کل کشور، ۵۰۵ ستاد شکل گرفته که هم شامل نیروی‌های مسلح و هم بخش‌های کشوری می‌شود. بالغ بر ۲۶ هزار برنامه از سوم خرداد تا پایان اسفند ماه در غالب چهل و سه هفته پیش بینی شده بود که اکنون در حال اجراست.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس، از قبل از سال ۹۹ شروع شد. ابلاغیه تشکیل غرفه‌ها به همه دستگاه‌ها ارسال شد. از اول شهریور ماه، امسال مقدمات اجرایی نمایشگاه را فراهم کردیم. افتتاحیه این نمایشگاه، روز دوم ماه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح آغاز شد.

دکتر جعفری تأکید کرد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران تنها نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس است. این در حالی است که ما در هر استان یک نمایشگاه دستاورد‌های استانی داریم. یعنی به جز این نمایشگاه، ۳۱ نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس دیگر هم داریم.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مورد حماسه جنگ گفت: 40 سال قبل صدام از طرف آمریکا تحریک شد و همه قدرت‌های بزرگ به ایران حمله کردند. صدام در مصاحبه‌های خود گفته بود که سه روز دیگر در خوزستان و ده روز دیگر در تهران مصاحبه می‌کند. او ژست تجاوز گرفت اما مردم ایران به تنهایی در مقابل او ایستادند. بیش از ۸۰ کشور دنیا، از نظر سیاسی، اقتصادی و بین المللی از صدام حمایت کردند. آمارها گویای آن است که ۳۰ کشور به صدام نیروی انسانی داده بودند. منابع مالی و لجستیکی صدام نیز تأمین شده بود. صدام در روز آغاز جنگ نزدیک ۶۰۰ هواپیمای جنگ داشت. رزمندگان ما بیش از ۵۰۰ هواپیما را نابود کردند. دشمنان با همه ظرفیت آمدند تا انقلاب را زمین بزنند. خوشبختانه مردم ایستادند و با مدیریت مدبرانه و عالمانه یک وجب از خاک خود را به دشمن ندادیم

وی با بیان اینکه «امروز با نشاط‌تر، قوی‌تر و قدرتمندتر و مؤثرتر از گذشته در منطقه و جهان هستیم» گفت: برای مردم دنیا تعجب‌آور است که هنوز در حال مقاومت هستیم. هر کدام از دسیسه‌های نظام سلطه می‌توانست یک کشور را نابود کند اما با ایثارگری جانبازان و شهدا، امروز جمهوری اسلامی از هر دورانی موفق‌تر است. وجود مشکلات هم طبیعی است. وقتی پنجه در پنجه دشمنان می‌اندازیم طبیعی است که به ما هم خدشه وارد می‌شود. روز اولی که وارد جنگ شدیم. سلاح ام۱ یا به ندرت ژسه داشتیم. در آن زمان تهران ما را با موشک می‌زدند. امروز اما جمهوری اسلامی آنقدر قدرتمند شده که قادر به حفظ تعادل و موازنه قدرت شده است.

دکتر جعفری بیان کرد: امروز کشتی‌های ما در اقیانوس‌های جهان با پرچم جمهوری اسلامی رفت و آمد می‌کنند و کسی حق تعرض را ندارد. می‌دانند که در صورت تعرض برخورد متقابل حتمی است. اقتدار امروز ما محصول حماسه هشت ساله شهدا و ایثارگران است. مردم ما دوباره امسال به احترام شهدا سر تعظیم فرود آوردند.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خطاب جوانان گفت: شهدا و ایثارگران ما در سخت‌ترین شرایط سینه سپر کردند و از حیثیت و عزت کشور دفاع کردند تا کشوری مستقل باشیم و نقش‌آفرینی کنیم. دشمن امروز می‌داند اگر یکی بزند، ده تا می‌خورد. این عزت یک شبه به دست نیامده. امروز رسانه‌های غربی در غالب امپراتوری عظیم، سعی می‌کند نسل جوان ما را نسبت به گذشته بدبین کنند. آنها سعی می‌کنند به ایجاد شبهه، دفاع مقاس را تحریف کنند. رهبری در این مورد هشدار دادند. پس، از همه دعوت می‌کنم که به نمایشگاه بیایند و چیز بدون سند از ما قبول نکنند. ما با سند حرف می‌زنیم. جوانان باید بیایند که هم دشمن را بشناسند، پدرانشان را درک کنند و برای برداشتن باری سنگین در گام دوم آماده شوند.

وی نمایشگاه دفاع مقدس و انقلاب، به عنوان مدرن‌ترین موزه غرب آسیا در تهران عنوان کرد و گفت: این فضا، در خدمت ارزش‌های دفاع مقدس است. رسانه‌ها این روزها دریچه دید را برای مردم فراهم می‌کنند. اگر اهالی رسانه ما مثل بچه‌های دوران جنگ، محکم و جهادی وارد شویم، فضا و فرصت بیشتری فراهم خواهد شد. امروز بار بیشتری روی دوش اهالی رسانه است و توقع بیشتری از آنها می‌رود. سربازان میدان و خط اول جبهه‌ها، بچه‌های رسانه‌ای هستند.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *