جانشین سازمان حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش در بازدید از نمایشگاه اقتدار40:حضور فرماندهی معظم کل قوا در جبهه های حق علیه باطل، عامل تقویت روحیه رزمندگان بود

سرهنگ سهیلی در نمایشگاه دستاوردهای ملی دفاع مقدس (اقتدار ۴۰) گفت: حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در دوران دفاع مقدس، با قلبی سرشار از عشق به جهاد و شهادت، به جبهه های حق علیه باطل سرکشی می کردند. حضور ایشان، به رزمندگان روحیه می داد و بدین گونه انگیزه آنان را برای دفاع از میهن اسلامی تقویت می کرد.
به گزارش روابط عمومی ستاد ارتش، سرهنگ حمیدرضا سهیلی، جانشین سازمان حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش در حاشیه بازدید از غرفه‌های مختلف این نمایشگاه گفت: بدون شک بررسی زوایا و شناخت لحظات مختلف دوران دفاع مقدس و تبیین آن برای مردم و نسل جوان یک رسالت مهم دینی و انقلابی است و بهره‌گیری مناسب از آن، نقش مهمی در موفقیت کشور و غلبه بر مشکلات خواهد داشت.
وی بهره مندی دفاع مقدس از معنویت و نهاد روحانیت در جبهه و جنگ، را دو سویه خواند و افزود: حضور روحانیون در جبهه های جنگ در خلق فضای معنوی و روحانی جبهه‌ها و پیروزی رزمندگان اسلام بسیار مؤثر بود و با حضور در جبهه ها به همگان آموختند که با رزمندگان همراهی کرده، در تب و تاب جنگ آرامش می یابند و هم سو و هماهنگ با مجاهدان مخلص، حماسه می آفرینند.
سرهنگ سهیلی خاطرنشان کرد: شهید فلاحی در سال ۵۸ قاطعانه از انقلاب فرهنگی سخن گفت و شهید فکوری روز دوم جنگ نوید پیروزی آخر جنگ را داد. این تفکرات مومنانه و اندیشه های الهی فرماندهان و رزمندگان ارتش، نشانه ولایتمداری و دینداری ارتش انقلابی است.
سرهنگ سهیلی نمایشگاه امسال را متفاوت تر از سالهای گذشته خواند و تصریح کرد: در نمایشگاه امسال قرارگاه رسانه‌ای مستقلی داریم و رویدادهایمان را با بهره‌گیری از فضای مجازی اطلاع‌رسانی می کنیم. طبق آمار نمایشگاه پارسال را چهل هزار نفر بازدید کردند اما امسال هر خبر از نمایشگاه را بیش از یک میلیون نفر در فضای مجازی دنبال می کنند.
وی با اشاره به رشادت های رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس، گفت: در آن برهه فرماندهان ارتش با اتکا به معنویت، علم و دانش جوانان به خودکفایی رسیدند و توانستند روی پای خودشان بایستند و مستقل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *