ثبت نام رایگان در سامانه ثنا در غرفه قوه قضاییه در نمایشگاه دفاع مقدس

علی حمیدی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در نمایشگاه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مورد این مرکز گفت: ارایه خدمات الکترونیکی قضایی از طرح های بزرگ و مهم دستگاه قضایی است که مورد توجه و تاکید مدیران عالی قوه قضاییه قرار دارد.

مسئول غرفه مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در نمایشگاه دفاع مقدس افزود: سامانه ثنا به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت های فناورانه قوه قضاییه به منظور هوشمندسازی دستگاه قضایی در تراز گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: این سامانه با هدف ثبت نام افراد حقیقی و حقوقی ایجاد شده است که مراجعان به قوه قضاییه باید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در بیش از 1200 نقطه کشور با پرداخت هزینه ای که بر اساس تعرفه تعیین شده است در این سامانه ثبت نام کنند و پس از ثبت نام و احراز هویت حساب کاربری که شامل شناسه و رمز ورود به سامانه ابلاغ است و به نوعی کارتابل قضایی هر ایرانی محسوب می شود به فرد اختصاص می یابد.

حمیدی ادامه داد: در حال حاضر این خدمت (ثبت نام در سامانه ثنا) در نمایشگاه بزرگداشت هفته دفاع مقدس در غرفه قوه قضاییه به صورت رایگان انجام می شود.

حمیدی افزود: خدمت رسانی آسان و بهتر به مردم، کاهش اطاله دادرسی، احترام به حریم خصوصی افراد و کاهش هزینه از مزایای مهم هوشمندسازی قوه قضاییه در بهره گیری از سامانه های الکترونیک است.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه ها در هزینه های دستگاه قضایی و طرف دعوی صرفه جویی می کند و از حواشی و لغزش های احتمالی در فرآیند قضایی می کاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *