تولیدکلیپ مستند « ۴۰مادرچشم به راه پایتخت» کلیدخورد

کلیپ مستند«۴۰ مادر چشم به راه پایتخت » ویژه هفته دفاع مقدس با هدف تکریم از مادران چشم به راه پایتخت و حفظ یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس به همت فرهنگ سرای گلستان تولید و در فضای مجازی منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، کلیپ مستند«40 مادر چشم به راه پایتخت » ویژه هفته دفاع مقدس با هدف تکریم از مادران چشم به راه پایتخت و حفظ یاد و خاطره شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و انتقال پیام رشادت و ایثار این مردان خدا به نسل جوان به همت فرهنگ سرای گلستان تولید و در فضای مجازی منتشر می شود.

در این کلیپ مادرانی را می بینیم که سال ها با هر صدای در نفس خود را درسینه حبس می کردند ، با چشمانی خیره به در و قلبی مملو از حس پرشور مادری لحظه ناب دیدن دوباره فرزند خود را چون سیب قرمزی در دستان کودکی بر درخت انتظار می نشاندند. صحبت برخی از این عزیزان برای لحظه ای تعمق به شرح ذیل آمده است:

مادرشهید فضلعلی از شهدای شرق تهران با بیت شعری با مضمون “افتخارآفرید مادرهر شهید که وقت جدایی عزیزش ندید ” از پسرش گفت : شبی دیدم برروی سجده است و نماز شب می خوانداو همیشه به یادخدا به خلق خدا و نیازمندان می بخشید. مادر با گریه در ادامه افزود: ” من سه فرزند دیگر دارم خدانکندجنگ شود اگر دوباره این اتفاق رخ دهدحاضرم آنهارا در راه خدا و خاک وطنم بفرستم.”

در ذیل به بخشی از صحبت های مادران شهید در گفتگو با گروه مستندساز فرهنگ سرای گلستان اشاره می شود :

مادر شهیدان ترامشلو گفت: “مهرداد اولین شهید سپاه بود سال 1361در فکه شهید شدو بهروز برادرش سال 67 به دست نیروهای دشمن به شهادت رسید.”

مادر شهید گمنام محمدشکل آبادی : آنوقت جوان بودم و سالم یادم می آید پسرم باخدا و مهربون بود سربازی رفت که آخرای خدمت مصمم شد به نیروهای سپاه پاسداران بپیوندد. در جبهه از ناحیه دست مجروح شد پس از ده روز استراحت به جبهه رفت و دیگر از او بی خبر ماندیم حتی با پدرش برای پرس وجو راهی اهواز شدیم ولی اثری از او نیافتیم تاحالا که 38 سال از دیدارش محروم ماندم و خودم هم بیمارم و توان از خانه بیرون رفتن ندارم. مادر با چشم گریان زمزمه کرد:” خوشحالم محمد راه خوبی را رفت ” همه بندگان خدا باید کارهایی انجام دهند که در پیشگاه پروردگار رو سفید شوند.”

مادر شهید احمدقاسمی در دیدار گروه مستندساز گلستان خاطرنشان کرد: پسرم همیشه به همه احترام می گذاشت از من بسیار تشکر می کرد و می خواست که از او راضی باشم و برای رفتن به جبهه ناراحت نشوم . در ادامه پدر احمد افزود: همواره خواب می بینم شهدا از خاک کشور و نظام حفاظت می کنند؛ مسئولین با ید خیلی حواسشان به مردم و مملکت جمع باشد .” شهدا زنده هستندو به همه چیز آگاهند.

نشانی تعدادی از این کلیپ ها برای بازدید عموم به شرح ذیل اعلام می شود :

https://upload.ir/view/4qip-fazl-ali-for-web.mp41

http://uupload.ir/view/vsy_trameshlo_for_ web.mp4

http://uupload.ir/view/167p_sheki_abadi_for_wb.mp4/

http://uupload.ir/view/yzms_ghasemi_for_web.mp4/

http://uupload.ir/view/jonr_hesaraki_for_web.mp4/

http://uupload.ir/view/1d3c_abolghasem_mirzaei_for_web.mp4/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *