تشریح نقش بی‌بدیل رانندگان ماشین‌آلات و ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای در دوران دفاع مقدس

معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در غرفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وزارت راه و شهرسازی، نقش بی بدیل رانندگان ماشین آلات و ناوگان حمل ونقل جاده ای در دوران دفاع مقدس را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سیدرضا حسینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک امروز جمعه چهارم مهر ماه در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای چهل سال دفاع مقدس و مقاومت با حضور در غرفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: این وزارت خانه که در دوران دفاع مقدس با عنوان وزارت راه و ترابری فعالیت داشت در واقع اولین تشکیلاتی بود که در جبهه های غرب،شمال غرب و جنوب به صورت نظام مند حاضر شد.

وی افزود: تاسیس اداره کل راه و ترابری کربلا در خوزستان، اداره کل نجف در کرمانشاه، اداره کل قدس در کردستان و اداراه کل  توحید در سیستان و بلوچستان از جمله اقدامات وزارت راه و ترابری در دوران دفاع مقدس بود که مهندسی جنگ نیز توسط این  ادارات کل متحول شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش حوزه راهسازی، راهداری و ماشین آلات در دوران هشت سال دفاع مقدس بیان داشت:  بر اساس شواهد عینی در دوران دفاع مقدس برای ایجاد سنگر در زمان حمله دشمن نیاز به تربیت رانندگان بلدوزر و ماشین آلاتی بود تا به سرعت احجام سنگین را جابجا کنند و مدرسه عالی شهید تفویضی در لوشان نقش بسیار مهمی در پرورش چنین نیروهایی داشت.

مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به اقدام جهادی رانندگان ناوگان حمل و نقل بار و مسافر که تمام وقت در خدمت جنگ بودند یادآور شد: علاوه بر رانندگان ناوگان حمل و نقل کالا که پیرو فرمان تاریخی امام خمینی (ره) اقدام به تخلیه  بنادر جنوبی از کالاهای اساسی کردند، در کنار ناوگان حمل و نقل مسافر به صورت دوره ای در خدمت جبهه ها بودند.

حسینی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رانندگان ماشین آلات و ناوگان حمل و نقل بار و مسافر که در دوران دفاع مقدس به مقام شهادت نایل شدند، گفت: کار و فعالیت در وزارت راه و شهرسازی با چنین سابقه درخشانی در دوران دفاع مقدس احساس غرور خاصی است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *