تشریح اقدامات فناوری و مهندسی برای برپایی نمایشگاه ملی اقتدار چهل

معاون مهندسی و فناوری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اقدامات این معاونت را برای برپایی نمایشگاه ملی اقتدار چهل و ویژه برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس، تشریح کرد.

مهندس علیرضا جعفری در گفت‌وگو زنده با مرکز رسانه‌ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: از ابتدی امسال که موزه به خاطر شرایط کرونایی تعطیل شد، از این فرصت استفاده کردیم و تغییرات زیر ساختی زیادی برای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ایجاد کردیم تا برای ایجاد ظرفیت در نمایشگاه اقتدار چهل با مشکل مواجه نشویم.

معاون مهندسی و فناوری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مورد فراهم کردن شرایط ارتباط اینترنتی برای نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت گفت: از دو ماه پیش تمهیدات و مقدمات هر نوع ارتباط اینترنتی برای نمایشگاه اقتدار چهل فراهم شده است. همچنین پایدارسازی ساختار الکترونیکال مجموعه مثل برق مجموعه انجام شده است.

وی با اشاره به فضای باز 25 هکتاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: ما برای اینکه محیط شاد و جذابی را فراهم کنیم، اقدامات اساسی انجام داده‌دایم. مثلا با همت همکارانم در واحد مهندسی و حمایت همکاران در واحد پشتیبانی و مالی، فضای سبز مجموعه را سامان دادیم. آب نمای موزیکال مجموعه و تصفیه خانه دریاچه هورالعظیم مجموعه را فعال کردیم.

مهندس جعفری با اشاره به همه‌گیری بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نمایشگاه ملی اقتدار چهل، گفت: ما تلاش کردیم که از طریق فضای مجازی، امکان انتقال محتوا در فرم‌های مختلف را داشته باشیم تا عزیزان از این طریق بهره‌مند شوند.

وی گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بین المللی است. همکاران ما همه تلاششان را می‌کنند تا به صورت شبانه روزی، دیتاسرور و آرشیو را به روز رسانی کنند.

وی با اشاره به ویئدو کنفرانس مقام معظم رهبری با یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس گفت: ما برای فراهم این امکانات زحمات زیادی کشیده‌ایم. همچنین با 31 استان از طریق ویدئو کنفرانس ارتباط برقرار کردیم. در اینجا باید از وزارت مخابرات و مخصوصا آقای ملک جعفریان، مدیر کل مخابرات استان تهران، تشکر کنم چرا که اگر همکاری این سازمان نبود، هیچ یک از این اتفاقات نمی‌افتاد. دومین ویدئو کنفرانس ما در روز افتتاحیه با حضور سردار باقری و رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. ما 8 موزه استانی دفاع مقدس را به صورت آنلاین افتتاح کردیم در عین حال این اتفاق را با کمک سازمان صدا و سیما به صورت زنده پخش کردیم.

مهندس جعفری در مورد پروتکل‌های بهداشتی نمایشگاه اقتدار چهل گفت: کمیته ایمنی، بهداشت و محیط زیست از چند روز قبل تشکیل شد. به لطف خداوند، تا به امروز شاهد هیچ مشکلی یا مورد کرونایی نبودیم. واحدهای آتش نشانی، اورژانس و واحد اورژانس شهرداری در مجموعه حضور دارند. همچنین همکاران ما در واحد حفاظت امنیتی، تلاش زیادی برای برقراری نظم مجموعه می‌کنند.

وی در پایان گفت‌وگوی خود تأکید کرد: هر چه در عرصه ترویج دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بکوشیم، کاری انجام نداده‌ایم. امیدوارم نسل جوان که تجربه تاریخی دفاع مقدس را ندیده، از طریق این نمایشگاه‌ها فرهنگ و مفهوم دفاع مقدس را درونی کند. مقام معظم رهبری در آخرین سخنان خود اظهار کردند که باید کاری کنیم که هر چه از دفاع مقدس دور می‌شویم به مفهوم آن نزدیک‌تر شویم. وظیفه ما انتقال این پیام است.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 11 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره  این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *