تشریح آخرین جزئیات اعزام زائران به یادمان های عملیاتی/ هفته دفاع مقدس فرصتی برای بازخوانی دستاورد‌های ۴۰ ساله است

به گزارش راهیان نور؛ سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس مستقر در نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصتی است تا آنچه در این چهل سال به‌عنوان دستاورد وجود دارد، برای جوانان بازخوانی شود.

وی با اشاره به اینکه در غرفه ستاد مرکزی راهیان نور کشور که در نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت برپا شده، دستاورهایمان معرفی شده است، تصریح کرد: برای ارائه دستاورد‌ها به جوانان کشورمان، نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت در تهران و همچنین نمایشگاه‌هایی را در استان‌ها برپا شده است.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: در حال حاضر در تعداد زیادی از یادمان‌هایمان در استان‌های مختلف به‌دلیل عدم ورود زائران، مشغول کار‌های زیرساختی هستیم.

سردار ادیبی خاطرنشان کرد: با هماهنگی که با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری داشته‌ایم، ۱۵ یادمان دفاع مقدس به‌عنوان آثار ملی دفاع مقدس ثبت شده است.

وی با تاکید بر توسعه نیرو‌های ماهر در شبکه خادمین راهیان نور کشور، یادآور شد: امیدواریم در این باره نتایج مطلوبی بدست آید.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در خصوص اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور، گفت: با توجه به اینکه خود را مکلف به اجرای تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا می‌دانیم، در همان روز‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی متوقف شد.

سردار ادیبی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا زمینه سفر ایمن مردم به مناطق عملیاتی را فراهم کنیم، تصریح کرد: طرح‌هایی پیش‌بینی شده و با تصویب مراجع ذیربط، حضور زائران در مناطق عملیاتی به‌صورت گام به گام فراهم خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌های دیگری برای زیارت مجازی زائران از مناطق عملیاتی در این شرایط در نظر گرفته شده و در حال اجراست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *