تداوم فرهنگ دفاع مقدس تضمین کننده حیات انقلاب و ایران است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه دشمنان از انتقال فرهنگ دفاع مقدس هراس دارند، اظهار کرد: با تداوم فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس، حیات انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایستادگی در برابر دشمنان تضمین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، صبح امروز (دوشنبه، 7 مهر) در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این اداره‌کل، با اشاره به اهمیت انتقال فرهنگ دفاع، اظهار کرد: امنیت باید بیمه شود و این کار با تداوم بخشیدن به یک فرهنگ محقق خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت، پاسداشت و گرامیداشت، حرکت در مسیر تداوم بخشیدن به یک فرهنگ و ارزش است، افزود: هراس استکبار جهانی به‌ویژه آمریکا و مقامات آن از قدرت جمهوری اسلامی ایران و انتقال فرهنگ دفاع است.

وی با بیان اینکه تداوم بخشیدن فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس تضمین کننده حیات ایران اسلامی و ایستادگی در برابر دشمنان است، تصریح کرد: یکی از مؤلفه‌های مهم تداوم فرهنگ، تکرار آن است یعنی به هر مناسبتی باید از این ایام یاد کنیم.

فاضلی با اشاره به اینکه بزرگداشت و پاسداشت خدمات رزمندگان و سربازان وطن در همه جای دنیا مرسوم بوده است، بیان کرد: برگزاری این مراسم‌ها تنها با این هدف و نیت برگزار می‌شود که همه می‌دانند امنیت هر جامعه‌ای مدیون و مرهون تلاش همین رزمندگان و سربازان وطن است.

وی ادامه داد: نسل نوجوان و جوان جامعه با دیدن احترام مسئولان ارشد یک نظام به رزمندگان و سربازان وطن، به اهمیت حفظ امنیت و تداوم این فرهنگ پی برده و به این نتیجه می‌رسند که حرکت در مسیر دفاع از کشور و امنیت جامعه سبب جلب احترام و رسیدن به جایگاه خاص در میان آحاد جامعه خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه فرهنگ یک مجموعه است و تنها توجه به بخش خاصی از یک موضوع سبب نخواهد شد تا آن به یک فرهنگ تبدیل شود، افزود: این فرهنگ باید در همه ابعاد و بخش‌های مختلف جامعه نفوذ کرده و مشاهده شود.

فاضلی اظهار کرد: هر جامعه‌ای که توسط خداوند عزیز و بزرگ شوند هیچ چیز و هیچ شخصی نمی‌تواند آن را خار و ذلیل کند.

در ادامه این مراسم، سردار حمزه فلاح از یادگاران جنگ و دفاع مقدس نیز به بیان خاطرات و وقایع هشت سال دفاع مقدس و رشادت رزمندگان و ایثارگران و شهدای ایران اسلامی پرداخت.

همچنین «مرتضی عابدین‌پور لنگرودی» شاعر جوان حماسی سرای گیلان به شعرخوانی پرداخت و در انتهای مراسم نیز تعدادی از ایثارگران حوزه فرهنگ و هنر استان گیلان تجلیل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *