تجربیات دفاع مقدس محالات امروز را ممکن می کند/ ما به« قوی هستیم»، رسیدیم

امیر فولادی با بیان اینکه دفاع مقدس در طی چهل سال ادامه داشته است، گفت: ما در دفاع مقدس به دنبال اثبات شعار ما می توانیم بودیم اما اکنون ما به قوی هستیم رسیدیم.
امیر محمدرضا فولادی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در نمایشگاه دفاع مقدس در مورد چهل سالگی دفاع مقدس گفت: در فرهنگ ما عدد چهل  نشانه پختگی عنوان می شود ، چهل نشانه بلوغ ، کمال و تحقق تمام شدنی ها است.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش افزود : ما در تمام این چهل سال مشغول دفاع بودیم و دفاع مقدس فقط شامل هشت سال نیست و در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی ، حقوقی و اقتصادی این دفاع ادامه داشته است.

امیر فولادی ادامه داد: تعریفی که امام  ره در ابتدا از دفاع داشتند یک دفاع همه جانبه و استراتژیک در تمام حوزه های سیاسی، نظامی ، فرهنگی ، خودکفایی ، خوداتکایی ، جهاد اکبر که تمامی این حوزه ها را در بر می گیرد.

وی گفت: ما در دفاع مقدس به دنبال اثبات شعار ما می توانیم بودیم اما اکنون ما به قوی هستیم رسیدیم و به بخش عظیمی از اهداف که در انقلاب مطرح شد رسیده ایم اما باید به تمدن نوین اسلامی برسیم که هدفی بود که امام ره ترسیم کردند و هنوز با آن فاصله داریم.

امیر فولادی خاطر نشان کرد: با تجربیاتی که از دفاع مقدس بدست آوردیم بسیاری از نشدنی ها و محالات را شدنی و ممکن کردیم اگر همین راه ادامه دهیم بسیاری از اهدافی را که اکنون غیرممکن به نظر می رسد می توانیم دست یافتنی کنیم.

وی گفت: مهمترین دستاورد دفاع مقدس ما روحیه استقلال، خودباوری ، اعتماد به نفسی است که بدست آوردیم. اگر جوانان امروز مطالعه کنند و ببینند کجا بودیم و به کجا رسیدیم  و در برابر ما چه هجوم ها و توطئه هایی وجود داشت و اکنون به چه جایگاهی رسیدیم که می توانیم ادعا کنیم ما قوی هستیم، باید هر روز شور و اشتیاق، شعف و خرسندی بیشتری داشته باشند و تردید، تزلزل در انها راه نداشته و  بدانند که به هر چه بخواهند با ایمان ، تلاش، صبر و استقامت می تواند برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *