تبیین ارزش های دفاع مقدس از مهمترین رسالت های اصحاب رسانه است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین تجلیل از پیشکسوتان رسانه ای دفاع مقدس استان گفت: امروز رسانه ها در خصوص دفاع مقدس همان رسالتی را بر عهده دارند که حضرت زینب ( س ) پس از واقعه عاشورا بر عهده داشت و آن تبیین و ترویج ارزش ها و آرمان های دفاع مقدس برای نسل جدید انقلاب است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، شامگاه یکشنبه ششم مهر ماه در مراسمی که با همکاری این اداره کل و بسیج رسانه سپاه حضرت ابوالفضل ( ع ) برگزار گردید از پیشکسوتان رسانه ای دفاع مقدس لرستان تجلیل و مستند ” با یک خبرنگار ” روایتی از زندگی حسن مرادی ( پیشکسوت رسانه و جانباز هشت سال دفاع مقدس ) اکران خصوصی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در این مراسم ضمن تبریک چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: همه ما با این مصرع آشنا هستیم که « کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود»، عکاسان، خبرنگاران، تصویر برداران و روزنامه نگارانی که با حضور در صحنه های مختلف دفاع مقدس، نسبت به ثبت اتفاقات و رویدادهای این برهه از تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی همت گماردند، همین نقش را ایفا نمودند.

احمد حسین فتایی تصریح کرد: امروز رسانه ها در خصوص دفاع مقدس همان رسالتی را بر عهده دارند که حضرت زینب ( س ) پس از واقعه عاشورا بر عهده داشت و آن تبیین و ترویج ارزش ها و آرمان های دفاع مقدس برای نسل جدید انقلاب و نهادینه کردن فرهنگ غنی ایثار و شهادت در سطح جامعه است .

وی افزود: اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه لرستان در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن، نقشی تاثیر گذار را در این خصوص بر عهده داشتند که به عنوان نمونه می توان به سرود ماندگار ” دایه دایه ” اشاره کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه به برخی اقدامات این اداره کل در هفته گرامیداشت دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رونمایی از تابلو نفیس خوشنویسی هنرمند جوان خرم آبادی در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم ( ص )، طراحی، رونمایی و توزیع گسترده پوستر اختصاصی هفته دفاع مقدس با محوریت کمیته فرهنگی هنری و رزمایش کنگره ملی 6300 شهید استان، رونمایی از کتابهای نویسندگان و ناشران استان در حوزه دفاع مقدس، ساخت مستند ” با یک خبرنگار ” توسط معاونت هنری و سینمایی اداره کل و انجمن سینمای جوانان لرستان، تجلیل از پیشکسوتان رسانه ای دفاع مقدس با همکاری بسیج رسانه ای سپاه حضرت ابوالفضل ( ع ) و برگزاری همایش شاهنامه خوانی روایت گری و حماسه سرایی از مهمترین برنامه های این اداره کل در هفته دفاع مقدس به شمار می روند.

فتایی در پایان خاطرنشان ساخت: این برنامه، اولین اجرایی است که پس از بازسازی تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد در این مکان برگزار می شود و خرسندیم که این اتفاق به نام و با یاد شهدای دفاع مقدس رقم خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *