به مناسبت هفته دفاع مقدس؛ محفل شعری «چله سرخ» در کرمان برگزار شد

به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و با همکاری انجمن های شعر شهر کرمان، محفل شعری «چله سرخ» در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شد.

در ابتدای مراسم محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس از جمله شعرای شهید استان، شهیدان ماشاالله صفاری و حسین ارسلان  را گرامی داشت و گفت: هم ، شعرا در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی داشتند و هم ، دفاع مقدس در گونه ی شعری شاعران نقش مهمی داشته است ، این تاثیر متقابل در ایام هشت سال دفاع مقدس رسالت مهم شاعران را که در انتقال مفاهیم بلند که جز ارزش های آن دوران  بوده و هست را به خوبی نشان می دهد.

وی افزود: شعرا تلاش کردند در قالب شعر ارزش هایی چون جهاد، ایثار و گذشت را به جامعه منتقل کنند و در مقاطع و ارکان مختلف با حضور فعال خود به بیان ویژگی های آن دوران در جهت ترویج فرهنگ جبهه و جنگ  و ایثار بپردازند و با تعهد خود نسبت به انقلاب نقش مهمی را ایفا نمایند.

علیزاده  با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که « هرآن چه در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست» ، افزود: اگر بخواهیم اثری ماندگار شود باید در قالب هنر برنامه ریزی و استفاده شود تا ماندگار بماند و داشته های امروز ما، آنچه به عنوان ارزش ها تلقی می شود منبع آن هشت سال دفاع مقدس است که باید به این داشته های فرهنگی بیش از گذشته پرداخته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با  بیان این که 30 انجمن ادبی تاکنون در کرمان شکل گرفته است،  ابراز امیدواری کرد،  با انتشار فراخوان جشنواره ملی شعر رضوی و با مشارکت و همراهی همه شعرا ، شاهد بهتر برگزار شدن این رویداد بزرگ که  ربع قرن از شروع آن می گذرد باشیم.

در این نشست محفل شعری که در فضای باز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برپا گردید ،جمعی از شاعران کرمان به قرائت اشعار خود پرداختند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *