برگزاری همایش شعر و خاطره دفاع مقدس

همایش شعر و خاطره دفاع مقدس به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش شعر و خاطره دفاع مقدس خبر داد و بیان داشت: این همایش به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با همکاری حوزه مقاومت بسیج خواهران و کانون بسیج هنرمندان شهرستان ساوه در روز شنبه 5 مهرماه 99 در محل فضای باز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.
محمودی فر هدف از برگزاری این همایش را ترویج و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس که همان فرهنگ استکبار ستیزی و ایثار و مقامت و تکریم و تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های معظم آنان عنوان کرد.
در این همایش سرهنگ حجت الله دستجانی فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه ساوه اظهار کرد: کشور ما تجربه هشت سال دفاع در مقابل هجوم همه جانبه را پشت سر گذاشته است و تجربه دفاع برای  ما پیامدهای فرهنگی ویژه ای داشته است. فرهنگ دفاع مقدس صبرو مقاومت دردفاع ازکیان اسلامی که در روحیه ایثارگری و شهادت طلبی خلاصه می شود، تأثیرات شگرفی برحفظ و بالندگی جامعه دارد.
ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ، دفاع مقدس را به عنوان “گنج استخراج نشده” عنوان کرد و افزود : این گنج پربها نه تنها براحتی و آسان به دست نیامده بلکه بهای سنگینی از سرمایه های عظیم انسانی و مادی این ملت در پای آن ریخته شده است؛ لذا فرهنگ ناب وارزشمند دوران دفاع مقدس ذخائر بی نظیری است که به عنوان عوامل تأثیرگذار بر بالندگی وتوسعه در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه به درستی به آن پرداخته نشده است.
درادامه دوتن از رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس و پنج تن از اعضای انجمن ادبی سلمان ساوجی به شرح ذیل به بیان خاطره و شعر خوانی پرداختند.
شاعران :
محمد علی رحیمی
نادر حسینی
شبیر گودرزی
زهرا محمودی
خاطره گویان:
یدالله مظهر
حسن جنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *