با حضور امیر سرتیپ هادیان؛ نشست تخصصی عملیات «کمان ۹۹» برگزار شد

نشست تخصصی عملیات «کمان ۹۹» همراه با تجلیل از خلبان حاضر در این عملیات، امروز یکم مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با حضور معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و همزمان با سالروز عملیات کمان99 (140 فروندی) نشست تخصصی این عملیات، در سالن همایش‌های قصر شیرین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این نشست علاوه بر بررسی عملکرد و طرح‌ریزی عملیات «کمان ۹۹» به صورت تخصصی، از خلبانان حاضر در این عملیات تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

عملیات «کمان ۹۹» یا «۱۴۰فروندی»، دوّمین عملیات هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم بعث عراق است که سحرگاه  اول مهرماه ۱۳۵۹ انجام شد. این عملیات به تلافی حمله هوایی رژیم بعثی در ۳۱ شهریورماه طرح‌ریزی و اجرا شد.

در این عملیات بیش از ۲۰۰ فروند هواپیمای جنگنده حضور داشتند که ۱۴۰ فروند از این تعداد از مرز ایران خارج و وارد مرز عراق شد و اکثر پایگاه‌های نظامی و حیاتی عراق را مورد هدف قرار دادند. شدّت این حملات به حدّی بود که برخی از پایگاه‌های هوایی عراق تا دو ماه غیرعملیاتی بود.

نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار۴۰» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از ۲ تا ۹ مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا شده است.

در پایان این مراسم از پدید آورندگان عملیات کمان ۹۹ و پیشکسوتان نهاجا با حضور امیر سرتیپ هادیان تقدیر به عمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *