بازدید مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از نمایشگاه دستاوردهای دوران دفاع مقدس قوه قضاییه

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان مرکز امروز از نمایشگاه دستاوردهای دوران دفاع مقدس قوه قضاییه دیدن کرد.

جبار باقری در حاشیه دیدار از نمایشگاه دستاوردهای دوران دفاع مقدس قوه قضاییه در گفت‌وگو با میزان، بیان کرد: افرادی که به هر نحوی مرتب جرم شده‌اند به حکم قانون راهی زندان می‌شوند و در زندان اعتباراتی برای بهداشت، درمان، خوراک، پوشاک برای آنها تضمین شده و مشخص است. لکن خانواده‌های این افراد هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند و بدون سرپرست مانده‌اند.

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز ادامه داد: اساساً مجازات جنبه خصوصی دارد و ما تلاش می کنیم در این انجمن با کمک مردم، گروه‌های جهادی، خیرین و معتمدین خانواده‌های زندانیان را مورد حمایت قرار دهیم. در ایام دفاع مقدس آنچه که در غرفه سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور پیش‌بینی شده؛ ارائه مستنداتی از آخرین وضعیت خانواده زندانیان است تا توجه مردم را به وضعیت این خانواده ها جلب و به نوعی اطلاع رسانی کنیم.

باقری افزود: در بازدید از خانواده‌های زندانیان انواع مشکلات آنها را به مردم معرفی و با استفاده از این فرصت خیرین را به همکاری با انجمن دعوت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در دوران جنگ تحمیلی افرادی بودند که به دلایل وضعیت بد اقتصادی یا مشکلات خانوادگی یا حوادث پیش آمده زندانی شدند و از آنجا که نگاه حاکمیت به همه اقشار مردم یک نگاه پدرانه است؛ زندانی صرف جرمی که مرتکب شده و خانواده او حق و حقوقی دارد که ما برای استیفای آن تلاش می‌کنیم.

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: در حال حاضر در مرکز حدود 3 هزار خانوار موردی و 10 هزار خانوار مستمر تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان مرکز قرار دارند.

طی این بازدید باقری از غرفه‌های مختلف در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه بازدید کرد و با حضور در غرفه سامانه سجام در این سامانه ثبت نام کرد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *