بازدید فرمانده دانشگاه شهید ستاری از نمایشگاه دفاع مقدس

امیر سرتیپ دوم رودباری، همزمان با آغازهفته دفاع مقدس از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم علی‌رضا رودباری فرمانده دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری با حضور در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت از غرفه های ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

امیر سرتیپ دوم رودباری در این بازدید با بیان اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طی این چهل سال چشم دیدن  موفقیت‌های ما را نداشتند و از هر فرصتی استفاده می‌کردند تا به ما ضربه بزنند گفت: ایران اسلامی همزمان با ۴۰ سالگی دفاع مقدس در قله افتخار قرار دارد.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس یک نعمت الهی برای ما بوده و همه پیشرفت‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران، موید این مطلب است.

فرمانده دانشگاه شهید ستاری افزود:  برپایی چنین نمایشگاه‌هایی در سطح کشور زمینه مناسبی برای فرهنگ سازی و انتقال ارزش‌های دوران ارزشمند دفاع مقدس دفاع مقدس را فراهم می‌کند .

امیر سرتیپ دوم رودباری گفت: از مواردی که باعث پیروزی رزمندگان ایران اسلامی در مقابل دشمن تا دندان مسلح شد، داوطلب شدن بررای انجام کارهای سخت، خود باوری، توکل و رهبری داهیانه حصرت امام (ره) بود. چرا که باعث شد با روحیه قوی و ایمانی استوار دست از مبارزه برندارند تا به پیروزی برسند.

امیر سرتیپ دوم رودباری با بیان اینکه خلبانان جان بر کف نیروی هوایی ارتش در طول هشت سال جنگ تحمیلی بارها می‌توانستند در عملی مقابله به مثل، مناطق مسکونی دشمن بعثی را نا آرام کنند و آنها را با مشکلات جدی روبرو سازند، بیان کرد: پای‌بندی خلبانان نیروی هوایی الهی به ارزش های اخلاقی، سبب شد هیچ گاه از این حربه استفاده نکنند.

فرمانده دانشگاه شهید ستاری در ادامه تصریح کرد: جنگ همچنان ادامه دارد ، تنها شیوه جنگ و دفاع تغییر پیدا کرده وگرنه جنگ تمام نشده و امروز باید ما همچنان آماده دفاع از اسلام و انقلاب باشیم و بدانیم که این روزهای بابرکت برای همه تجدید عهد و خاطره می‌کند.

وی در پایان با اشاره به ۳۱ شهریور و آعاز جنگ تحمیلی اظهار کرد: فردای حمله هوایی ارتش بعث عراق به کشور، فانتوم‌های پایگاه شکاری تهران، بوشهر، تبریز و دزفول  به پرواز درآمده و با سوخت گییری هوایی اهداف بسیاری را در داخل خاک عراق بمباران کردند و ضربات سختی را به مراکز حساس عراق وارد کردند و در موج اول عملیات، از 5 پایگاه 140 فروند جنگنده به خاک عراق حمله کرده و 60 فروند هواپیما و جنگنده اعم از تانکرهای سوخت‌رسان‌ و تام‌کت‌ها وظیفه پشتیبانی از بمب‌افکن‌ها را به‌عهده داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *