بازدید سرپرست دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه

حجت الاسلام و المسلمین علی تهامی، امروز در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه حضور یافت و از غرفه‌های این نمایشگاه بازدید کرد.

سرپرست دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی در گفت‌وگو با میزان، با توجه به اهمیت برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها بیان کرد: جنگ در مراحل مختلفی انجام گرفت و کسانی که در آن زمان حضور داشتند به وظایف خود عمل کردند. بعد از جنگ نیز وظایفی بر عهده سایر اقشار مختلف جامعه مهم است تا بتوانند نقش خود را ایفا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین تهامی گفت: یکی از وظایفی که بر عهده ما قرار دارد نهادینه کردن دفاع باوری در بین مردم است، ما باید طوری عمل کنیم که دفاع مقدس را همه اقشار جامعه باور کنند.

سرپرست دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی افزود: همچنین دفاع یاوری بعد از دفاع باوری است که باید روز به روز برجسته‌تر بشود و بروز کند. برای اینکار از ابزار مختلفی باید استفاده کنیم یکی از آن ابزار برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها است که آثار و تولیدات جنگ را در معرض نمایش همگان قرار می‌دهد و کسانی که در آن زمان حضور نداشتند مثل جوان‌ها با دیدن این تصاویر می‌توانند پی به اتفاقات آن دوران ببرند.

وی گفت: در دنیا جنگ به دو صورت تدافعی و تهاجمی است، اما به فرموده امام راحل جنگ تحمیلی به عنوان «دفاع مقدس» نامگذاری شد. در دفاع مقدس همه مردم اعم از پیرزن خوزستانی که با چند تخم مرغ‌ به جبهه کمک ‌کرد و جوان 13 ساله که جان خود را فدای انقلاب کرد، سربازان آن بودند.

حجت الاسلام و المسلمین تهامی اظهار کرد: در زمان دفاع مقدس کشورهای متعددی با تمام توان در برابر ملت ما ایستادند اما پایان جنگ یک وجب از کشورمان را نتوانستند تصاحب کنند و این سربلندی و پیروزی را باید همیشه پاس بداریم.

https://www.mizanonline.com/002lZR

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *