انتشار محتوی صوتی « زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی » در تارنمای امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی از انتشار محتوی صوتی « زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی » در تارنمای امور زنان و خانواده وزارت متبوع به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس با هدف پرداختن به نقش مؤثر زنان در ابدیت بخشیدن به مفهوم ایثار خبر داد.
به گزارش امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمدمهدی احمدی گفت: محتوی صوتی زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی با هدف تبیین، ترویج و فرهنگ‌سازی در خصوص نقش مؤثر زنان در ابدیت بخشیدن به مفهوم ایثار و دفاع مقدس در تارنمای امور زنان و خانواده وزارت متبوع، منتشر شده‌است.
وی در ادامه با بیان این که مأموریت زینب کبری(س) به عنوان بزرگ بانوی کربلا در ابدیت بخشیدن این واقعه در اذهان آزادگان جهان در طول تاریخ بسیار ارزشمند بوده؛ افزود: رسالت این بانوی گرامی این گونه رقم خورد که با شجاعت، فصاحت سخن، عفت و پاکدامنی به همراه زیور حلم، به عنوان پیام‌آور کربلا جلوه‌های پیدا و پنهان نهضت عاشورا را برای آیندگان زنده نگاه دارد. این جلوه‌های ایثار و از خودگذشتگی را بانوان گرامی ایران اسلامی نیز به تأسی از بزرگ بانوی کربلا در برهه‌های مختلف تاریخ از جمله دفاع مقدس و اکنون در جریان مبارزه با ویروس کرونا به اقتضای زمان همواره خلق کرده‌اند.
مشاور وزیر در ادامه عنوان کرد: در ایام بزرگداشت هفته دفاع مقدس، امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به بارگذاری این سخنرانی با هدف تبیین جلوه‌های ایثارگری زنان در ایام دفاع مقدس و بانوان پرستار که اکنون در عرصه نبرد با ویروس منحوس کرونا به عنوان مدافعان عرصه سلامت، در حال خدمت به بیماران هستند؛ را در بخش مباحث معرفت‌افزایی حوزه زنان و خانواده‌‌ی تارنما، نموده است.
لازم به ذکر است: محتوی صوتی « زنانگی و جنگ به روایت عاشورایی » از مجموعه سخنرانی‌های عاشورایی است که به همت پژوهشکده زن و خانواده حوزه‌های علمیه قم تهیه گردیده و سخنران آن خانم دکتر راحله کاردوانی عضو هیئت علمی پژوهشکده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *