امیر نصیرزاده:دستاوردهای دفاع مقدس تحریف‌ها را خنثی می‌کند

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استناد به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در مورد ضرورت خنثی کردن تریف روایت هشت سال دفاع مقدس گفت: بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس علت همدلی میان نیروهای مسلح است و باعث خنثی شدن ترحیف روایت‌های آن وقایع می‌شود.

امیر نصیرزاده در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، در همایش افتتاحیه این نمایشگاه و در پاسخ به این پرسش که عملکرد موزه انقلاب اسلامی و دفاع در بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس چگونه است؟ گفت: امروز شاهد چندین برنامه بسیار پربار و پرمغز از مدیریت موزه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت بودیم. این مراسم یکی از بهترین مراسم‌هایی است که در طول 40 سال اخیر به یاد دارم. اولین آورده این همایش‌ها ایجاد وحدت و همدلی در میان نیروهای مسلح است. این مراسم‌ها همچنین معرفت هشت سال دفاع مقدس را به مردم منتقل می‌کند.

نصیرزاده با استناد به سخنان اخیر مقام معظم رهبری گفت: ایشان در آخرین سخنرانی خود، از ضرورت تحریف نشدن روایت دفاع مقدس سخن گفتند. تحریف عمدی انجام می‌شود و برای این است که فرهنگ دفاع از ارزش‌ها را تحریف کنند. اینگونه همایش‌ها در خنثی کردن روایت تحریف کنندگان تأثیرگذار است.
وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین در آن سخنرانی اظهار کردند که گاهی به غرور دچار می‌شویم. ایم ماجرا در خودی‌ها اتفاق می‌افتد. بعضی‌ها سعی می‌کنند پیروزی‌ها و حماسه‌ها را به نفع دستگاه خود تصاحب کنند. امام خمینی به این خاطر فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد. این همایش‌ها اینگونه تصاحب‌ها را از بین می‌برد. هم‌اکنون، همه نیروی مسلح یکدل و همدل در راستای ارزش‌های انقلاب حرکت می‌کنند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پاسخ به این پرسش که چهلمین سالگرد دفاع مقدس، بیانگر چه چیزی است، گفت: چهل یک عدد پرمعناست. به همین خاطر چهلمین سالگرد دفاع مقدس، برای ما مقدس است. باید نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسیم. نقاط قوت باید تقویت و نقاط ضعف باید برطرف شود.

نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *