عملیات ثامن الائمه یکی از بزرگترین عملیات های غرور آفرین در دوران دفاع مقدس بود/ ارتش در دوران دفاع مقدس نقشی تاثیر گذار و موثر داشت

امیر سرتیپ پوردستان در بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس: عملیات ثامن الائمه یکی از بزرگترین عملیات های غرور آفرین در دوران دفاع مقدس بود/ ارتش در دوران دفاع مقدس نقشی تاثیر گذار و موثر داشت

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش با بیان اینکه ارتش در دوران دفاع مقدس نقشی تاثیر گذار و موثر داشت،  گفت: عملیات ثامن  الائمه یکی از بزرگترین عملیات های غرور آفرین در دوران دفاع مقدس بود.

به گزارش روابط عمومی ارتش؛ امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان رئیس مرکز راهبردی مطالعات ارتش، در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس اظهار کرد: عملیات ثامن الائمه یکی از عملیات های بزرگ  و غرور آفرین ما در دوران دفاع مقدس بود.

وی افزود: عملیات ثامن الائمه نقطه عطف عملیات های ما در ۸ سال دوران دفاع  مقدس و در سال دوم جنگ بود‌. دشمن بعثی پس از تصرف خرمشهر برای اشغال آبادان حرکت خود را آغاز کرد اما با رشادت و فداکاری نیروهای رزمنده  موفق نشد وارد آبادان شود.

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش افزود: پس از محاصره ۳۳۰ درجه ای آبادان توسط دشمن بعثی، امام راحل فرمودند که حصر آبادان باید شکسته شود و از همان زمان کار طرح ریزی برای شکستن حصر آبادان توسط ارتش و سپاه آغاز شد، اما محور عملیات لشکر ۷۷ ثامن الائمه بود و با همدلی و اتحاد نیروهای مسلح در تاریخ ۵ مهر سال ۶۰ عملیات آغاز و حصر آبادان شکسته شد و فرمان تاریخی امام راحل چهره عینی و عملی به خود گرفت.

امیر سرتیپ پوردستان درباره نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس گفت: از دست اندرکاران این نمایشگاه تشکر می کنم ، یکی از تریبون ها و جلوه هایی که می توان فرهنگ دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال داد برپایی چنین نمایشگاه هایی است و این نمایشگاه با هنرمندی خاصی برگزار شده  و تقاضا می کنم این نمایشگاه ها در مقیاس های بیشتری در معرض عموم مردم و بالاخص جوانان گذاشته شود تا فرهنگ آن به جوانان منتقل شود.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش درباره نقش ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: این موضوع  به ساعت ها وقت نیاز  دارد . ارتش در دوران دفاع مقدس بسیار موثر و اثر گذار بود.

وی ادامه داد: از ابتدای شروع عملیات های رژیم بعث عراق،  یگان های ارتش در مقابل این تجاوز صف آرایی کردند و نیروهای ارتش در مقابل آنها ایستادند و این عزیزان توانستند با حمایت مردم  جلوی  پیشروی  دشمن را بگیرند.

وی افزود: در کلیه عملیات های  ۸ سال دفاع مقدس نقش ارتش اثر گذار بود و اتحاد و همدلی با نیروهای سپاه را شاهد بودیم، در آن زمان  مردم نیز پشت سر  نیروهای مسلح قرار گرفتند و  توفیقات بسیاری  برای ما حادث شد و پیشروی کردن را شروع کردیم.

امیر سرتیپ پوردستان افزود:: امیدوارم این وحدتی که به برکت دفاع مقدس ایجاد شده  را در عرصه های گسترده تری شاهد باشیم تا در حوزه محور مقاومت بتوانیم پرچم اسلام را در سطح منطقه به اهتزاز در بیاوریم.

وی در مورد وجود برخی حواشی و تحریف ها علیه دفاع مقدس گفت: باید  رشادت ها و فداکاری ها و ایثار در حوزه دفاع مقدس  سینه به سینه به نسل جوان منتقل شود و این  فرهنگ موجود در رزمندگان دفاع مقدس است که باید بیشتر در بین مردم گسترش پیدا کند.

امیر سرتیپ پوردستان با تاکید بر  اینکه رهنمود های  مقام معظم رهبری (مدظله العالی)   برای نیروهای مسلح  فصل الخطاب است،  یادآور شد: تاکید معظم له از تکرار فرهنگ دفاع مقدس به این دلیل  است تا حوادث و رشادت ها و فداکاری ها در دفاع مقدس  به نسل جوان گفته شود تا از تحریف ها جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *