امیر سرتیپ دوم خلبان پیشکسوت مهرنیا: ضربات سنگین نیروی هوایی ارتش به منافقین در پادگان اشرف و جلولا/نهاجا ضربات سختی به ارتش صدام وارد کرد

یشکسوت نیروی هوایی ارتش گفت: بعد از جنگ در عملیات فروغ جاویدان، بمباران پادگان اشرف و جلولا نیروی هوایی ارتش ضربات سختی به منافقین وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان احمد مهرنیا پیشکسوت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و نویسنده کتاب ستاره های نبرد هوایی با اشاره به نقش نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش مهم و تاثیر گذاری در دوران دفاع مقدس داشته است.

وی با بیان ابعاد پشتیبانی نیروی هوایی از یگان های سطحی در دوران دفاع مقدس افزود: نهاجا در مناطق مرزی که ارتش صدام تجاوزاتی داشت ضرباتی به ارتش بعث وارد آورد.

امیر سرتیپ خلبان مهرنیا تاکید کرد: شهید لشکری نیز در مقابله با صدامیان نقش مهمی ایفا کرد. بعد از جنگ هم در عملیات فروغ جاویدان ، بمباران پادگان اشرف و جلولا نیروی هوایی ارتش ضربات سختی به منافقین وارد کرد.

وی گفت: دشمن پس از جنگ هم شرارت هایی داشت و نیروی هوایی ارتش با بمباران های پیاپی ضربات سختی به نوکران صدام وارد کرد.

نویسنده کتاب ستاره های نبرد هوایی گفت: نیروی هوایی ارتش مدت طولانی با شرایطی که کشور داشت محکم در مقابل دشمنان ایستاد. نهاجا در وضعیت سخت اقتصادی در مقابل دشمن مقاومت کرد.

وی عنوان داشت: شما هیچ عملیاتی را در زمین و دریا پیدا نمی کنید که در آن نهاجا نقش نداشته باشد. نیروی هوایی ارتش در همه عملیات ها مثمر ثمر و موفقیت آمیز عمل کرد.

امیر سرتیپ دوم خلبان مهرنیا با بیان اینکه نهاجا پایگاه های ارتش صدام را در الولید از بین برد؛ گفت: در عملیات نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس نیز نهاجا نقش مهمی ایفا کرد.

وی در پایان درباره توانمندی نظامی ایران در حال حاضر گفت : ما زمانی حتی نمی توانستیم یک پیچ درست کنیم اما امروز به برکت جوانان متخصص و نخبه انواع  هواپیما را تولید می کنیم. برای مثال تامکت های نهاجا به برکت تلاش متخصصین ایرانی پروازش را ادامه می دهد و این شعار نیست و یک واقعیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *