اردوهای راهیان نور عرصه‌ای مهم برای انس با ارزش‌های دفاع مقدس است

به گزارش راهیان نور؛ علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش ضمن بازدید از غرفه ستاد مرکزی راهیان نور کشور در گفتگو با خبرنگارجهادرسانه‌ای شهید رهبر اظهار کرد:  فضای خوبی از حیث غرفه های مرتبط  در موضوع دفاع مقدس وجود دارد  و همه نهادهای اجرایی  که می توانند در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس نقش آفرینی کنند در این نمایشگاه حضور دارند.

معاون پروررشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش افزود: در چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس هستیم و باید یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی بداریم چراکه  باید به حق اعتراف کنیم  اگر رشادت های این دلاورمردان در دفاع از کشور نبود اکنون شرایط کشور نا مشخص بود .

وی با اشاره به موضوع انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل حاضر ادامه داد: می‌توان ابعاد مختلف دفاع مقدس را به علاقمندان منتقل کرد و یک فرصت مهمی است که آموزش و پرورش نیز در جهت نشر ارزش های دفاع مقدس پیش از گذشته قذم بردارد  که  البته امسال با شرایط حاضر و وجود ویروس منحوس کرونا از طریق شبکه شاد  و در فضای مجازی که  در اختیار  مخاطبان  قرار دارد به ویژه می‌توان استفاده کرد.

کاظمی بیان کرد: اقدامات بسیار خوب و گسترده‌ای در وزارت آموزش نظیر اردوهای راهیان نور، اردوهای شمیم نور، جشنواره علمدار و لاله های روشن انجام شده  که همه مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است اما باید به مستندسازی توجه کنیم تا بتوانیم کارها را به دیگران نیز ارائه دهیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش بیان کرد:  اردوهای راهیان نور عرصه‌ای مهم برای انس با ارزش‌های دفاع مقدس است  و نیاز است جامعه دانش آموزی امروز  با این مفاهیم بزرگ آشنا شده  و پیوند برقرار کنند و این  ارزش‌ها و اسطوره‌های فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت را بشناسند.

وی افزود: البته که هیچ جایگزینی برای راهیان نور حضوری و حضور در معراج شهدا و یادمان های عملیاتی
نمی شود اما باتوجه به شرایط امسال می‌توانیم در فضای مجازی این موضوع را به دانش آموزان منتقل کنیم و از فرصت رسانه‌ها در تببین ارزش های دفاع مقدس در ابعاد مختلف استفاده کرد.

کاظمی در پایان گفت: البته که در مدارس بسیاری از فعالیت ها مجازی شده است اما  امیدواریم که بتوانیم در این زمینه نیز قدم برداریم و حداقل طرح شمیم نور که به صورت مستمر در اکثر استان ها اجرایی می‌شد را در شرایط موجود با مجوز و  با رعایت پروتکل های بهداشتی مثل دیگر فعالیت ها انجام دهیم که دانش آموزان جهت آشنایی با حماسه دفاع مقدس از فرصت فضای حقیقی نیز بهره ببرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *