اردوهای راهیان نور برگرفته از مکتب عاشورا است / بستری مهم و ارزشمند برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

به گزارش راهیان نور؛ سردار علی ناظری دبیرکمیته برنامه ریزی قرارگاه بین الملل راهیان نور در گفتگو با خبرنگار جهاد رسانه ای شهید رهبر اظهار کرد:از صدر اسلام تاکنون، در هیچ انقلاب و نهضتی مانند انقلاب اسلامی و به‌خصوص صحنه‌های دفاع مقدس، با نهضت عاشورا شباهت ندارد و صدها نشانه، دفاع مقدس، را به نهضت عاشورا پیوندی عمیق می‌زند و جلوه‌های کربلا را درصحنه‌های مختلف آن می‌توان یافت.

دبیرکمیته برنامه ریزی قرارگاه بین الملل راهیان نور افزود: نهضت دفاع مقدس متأثر از «نهضت عاشورای حسینی» بوده  و به عبارتی نهضت دفاع مقدس ریشه در نهضت عاشورای حسینی داشته است .

وی با بیان اینکه تأثیر محرم و قیام امام حسین(ع) در جبهه‌های ۸ سال دفاع مقدس تأثیری عمیق بر ایمان و اخلاص رزمندگان در نبرد با دشمن داشت، بیان کرد: رزمندگان با تأسی از سالار شهیدان و بازخوانی قیام عاشورا، جلوه‌های حماسه و عشق به ائمه(ع) و ایمان در جبهه‌های جنگ را نشان دادند و در تمامی لحظات با نیرویی برگرفته از نام و یاد اباعبدالله(ع) جلوی دشمن متجاوز ایستادگی کردند.

سردار ناظری ادامه داد : نهضت عاشورای حسینی تا قیامت جوشان بوده و می‌تواند در عرصه‌های دیگر و دربرابر تهدیدات دشمن منشأ برکات در جامعه گردد که اردوهای راهیان نور نیز برگرفته از مکتب عاشورا و بستری مهم و ارزشمند برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان جوانان و نوجوانان است.

این فرمانده دفاع مقدس تأکید کرد:  البته نباید در انتقال فرهنگی حماسه دفاع دچار افراط و تفریط شویم و با عینیت به جامعه منتقل کنیم و  از واقعیات نمادهایی را ایجاد کنیم که ملموس برای مخاطب حاضر باشد که این موضوع در  قالب راهیان نور به نسل های فعلی می تواند اتفاق افتد.

دبیرکمیته برنامه ریزی قرارگاه بین الملل راهیان نور افزود: ملت ایران با الگوگیری از مکتب عاشورایی و حماسه کربلا توانست در جبهه های حق علیه باطل پیروز میدان باشد و امروز نیز با ایستادگی و مقاومت خود بار دیگر در مقابل استکبار ایستاده و نقشه‌های شوم آن را برآب می کند.

وی تصریح کرد: هدف اصلی دشمنان انقلاب در شرایط فعلی مقابله با فرهنگ مقاومت مردم است اما رمز موفقیت در برابر این ترفند دشمن همانا ایثار، شجاعت و شهادت است که ریشه در فرهنگ مقاومت دارد.

سردار ناظری در پایان گفت:  در مقطع کنونی با اقتدار، صلابت، هوشمندی و بصیرت آماده دفاع از کیان و آرمان انقلاب و در هم شکستن توطئه‌های دشمنان نظام و اسلام است و بی‌شک پیروزی نهایی متعلق به این مردم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *