اجرای 456 برنامه فرهنگی – هنری در نمایشگاه اقتدار چهل

معاون فرهنگی – هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از اجرای 456 برنامه فرهنگی – هنری در نمایشگاه اقتدار چهل خبر داد.

نرگس معدنی‌پور در گفت‌وگو با مرکز رسانه‌ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل، گفت: برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس، برنامه‌هایی را از سوم خرداد آغاز کردیم که تا پایان سال هم ادامه دارد. از ابتدای سال 99، برای نمایشگا اقتدار چهل، برنامه ریزی خود را آغاز کردیم. برای نمایشگاه دستارودهای دفاع مقدس به صورت رسمی و پویا از اوایل مرداد ماه با همه دستگاه‌ها و نهادها برای برپایی غرفه‌ها گفت‌وگو کردیم.

وی افزود: از ابتدای شهریور ماه کمیته فرهنگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، جلسه تشکیل داد. ما به طور کلی دو دسته برنامه داشتیم. برنامه‌هایی که به صورت سالیانه برای دفاع مقدس داریم و برنامه‌هایی که به طور خاص برای هفته دفاع مقدس طراحی کردیم.

معاون فرهنگی – هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار کرد: 456 برنامه فرهنگی – هنری در نمایشگاه اقتدار چهل به همت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همه دستگاه‌های نظامی و اجرایی به نمایش گذاشته شده است. این برنامه‌ها انعکاس رسانه‌ای خوبی داشته است. تلاش به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا این بود که نمایشگاه را به منازل مردم ببریم. این کار را از طریق ارتباط با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پیش بردیم. همچنین از طریق شبکه‌های مجازی سعی کردیم ارتباط کاملی را با مردم رقم بزنیم. به لطف خداوند، بازخوردهای زیادی از مردم گرفته‌ایم و

معدنی‌پور با بیان اینکه هدف ما این بوده که پیشکسوتان را به عرصه نمایشگاه دعوت کنیم تا تجربه تاریخی خود را به جونان نسل جدید منتقل کنند، گفت: ما در مسجد موزه دفاع مقدس که به اسم مسجد جامع خرمشهر است، کرسی‌های رعایت‌گری برگزار کردیم. این کرسی‌ها واقعیت‌های دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل می‌کرد.

وی در خصوص فعالیت نقاشی در نمایشگاه اقتدار چهل گفت: یکی از فعالیت‌های هنری ما به تصویر کشیدن چهره شهدای لشکر 27 محمد رسول الله بود. 8 بانوی توانمند نقاس با سیاه قلم چهره این عزیزان را نقاشی کردند. این فعالیت در محوطه اصلی نمایشگاه مقابل مرکز همایش‌های بین المللی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. از طرف دیگر مستندسازان و فیلمسازان ما این روزها به نمایشگاه اقتدار چهل می‌آمدند و آثار تولید شده دفاع مقدس و مقاومت را بررسی و نقد می‌کردند.

معاون فرهنگی – هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: بخشی از کارهای فرهنگی ما در زمینه نقش زنان در دفاع مقدس بود. زنان ما، هم پدر بودند و هم مادر. بعضی دیگر در جبهه‌ها به عنوان رزمنده، پرستار و نیروی تدارکاتی فعالیت می‌کردندو ما در کارهای خود سعی کردیم بخش کوچکی از این تجربه را منتقل کنیم. موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در حال تأسیس موزه‌ای جدید به نام موزه زنان در دفاع مقدس است. امیدواریم به زودی این بخش تأسیس شود.

معدنی‌پور در پایان اظهار کرد: ارتباط ما و نسل پیشکسوت با جوانان یک سوی نیست. این روزها شاهد ارتباط جوانان و انگیزه آنها به مسئله دفاع مقدس هم بوده‌ایم. مقام معظم رهبری در آخرین سخنان خود اظهار کردند که باید کاری کنیم که هر چه از دفاع مقدس دور می‌شویم به مفهوم آن نزدیک شویم. این اتفاق به عقیده من ممکن نیست مگر اینکه نسل جدید با نسل قدیمی به صورت پویا ارتباط برقرار کند.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 11 مهر از ساعت 9 تا 17 در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره  این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *