آثار کانون‌های مساجد با محور ایثار و شهادت به نمایش درمی‌آید

تهران- ایرنا- غرفه ستاد فهما (پایتخت فرهنگ و هنر مسجد) به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به مدت یک هفته آثار کانون های فرهنگی هنری مساجد را با محور ایثار و شهادت در باغ موزه دفاع مقدس به نمایش می‌گذارد.

به گزارش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور سید هاشم خضری نماینده ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در شورای هماهنگی امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه گفت: ارائه آثار کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در حوزه ایثار و مقاومت در این نمایشگاه از دیگر اقداماتی است که در راستای پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در قالب برپایی غرفه نمایشگاهی در باغ موزه دفاع مقدس انجام می شود؛ همچنین تولیدات رسانه ای در سطح شبکه های مجازی با موضوع توسعه و ترویج فرهنگ ایثار از دیگر فعالیت های ستاد فهما به مناسبت این ایام است.

وی افزود: محور فعالیت غرفه ستاد فهما در نمایشگاه معرفی اقداماتی است که در سطح ملی و استانی در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس انجام شده است. این سلسله برنامه ها در قالب ارایه آمار از طریق بروشور، پوسترهای مختلف، نماهنگ، فیلم، کتاب و سایر تولیدات فرهنگی خواهد بود.

امسال رویداد بین‌المللی روح مقاومت و طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم از جمله برنامه های شاخص و محوری ستاد فهما در بزرگداشت هفته دفاع مقدس بود که در سطح بین المللی و ملی برگزار شد.

خضری افزود: رویداد بین المللی روح مقاومت با محور روایت مردم از وصیت نامه شهدای مقاومت از ۱۴ خرداد تا ۳۱ شهریور برگزار شد؛ در این رویداد ۱۵۹۴ اثر تا ۳۰ شهریور ثبت شد، همچنین طرح ملی سه شنبه های تکریم نیز اقدام دیگری بود که هر هفته با حضور مجازی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های مختلف کشور برگزار و طی آن از خانواده معظم شهدا تجلیل به عمل آمد. این طرح ملی در سطح استان در قالب دو هزار و ۳۷۰ برنامه در سطح کانون ها برگزار شد.خضری ادامه داد:

نمایشگاه چهلمین سالگرد دفاع مقدس به مدت یک هفته از روز گذشته در باغ موزه دفاع مقدس آغاز به کار کرده و تا هفتم مهر ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *